Децентралізація

Проект Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС) реалізується ВАОМС “Асоціація міст України” за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Проект спрямований на створення сприятливого середовища для впровадження децентралізаційної реформи в Україні, зміцнення місцевого самоврядування, поглиблення демократичних процесів розвитку територіальних громад та стабільності держави.

ПУЛЬС працює у 24 областях України. Н

На території Хмельникої області проект реалізують 4 галузевих консультанти: з бюджетних питань, з юридичних питань, з питань комунікацій, з питань місцевого економічного розвитку .

Цілі:

  • удосконалення правового поля щодо проведення децентралізації в Україні;
  • забезпечення внеску органів місцевого самоврядування у формування та впровадження політики у сфері децентралізації;
  • збільшення ресурсів місцевого самоврядування та посилення здатності органів місцевого самоврядування ними ефективно розпоряджатись;
  • посилення спроможності та професійного рівня усіх долучених до реформи груп.

Компонент 1

Формування правового поля децентралізаційної реформи

Працюючи над формуванням законодавчої бази реформи, ПУЛЬС враховує потреби та залучає для роботи над законодавством посадових осіб органів місцевого самоврядування – практиків, які потім реалізовують законодавчі новації на практиці. Проект сформував галузеві пули експертів для законопроектної роботи, організовує навчання з розробки законодавства та адвокасі, впроваджує низку інструментів для законо- та нормопроектування (в тому числі інтерактивних) та майданчиків для фахового обговорення. ПУЛЬС активно використовує інструменти політичного діалогу посадових осіб органів місцевого самоврядування з центральними органами державної влади. Проект проводить практичні навчання із застосування законодавства, впроваджує курси дистанційного навчання, надає консультації, поширює методичні рекомендації із впровадження законодавства на практиці.

Компонент 2

Збільшення ресурсів місцевого самоврядування

ПУЛЬС працює над нарощуванням податкової бази місцевого самоврядування, підвищенням ефективності податків на власність, легалізацією доходів, зміцненням фінансової самостійності бюджетних установ. Проект створює умови для доступу до додаткових фінансових ресурсів для розвитку інфраструктури територіальних громад – кредитних та грантових коштів. ПУЛЬС долучається до реформування фінансування делегованих повноважень – освіти, охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення –  шляхом запровадження системи соціальних стандартів та фінансових нормативів.

Компонент 3

Посилення спроможності учасників реформи 

Для ефективного впровадження реформи необхідне розуміння її суті та підтримки з боку різних учасників процесу – посадових осіб органів державної влади і місцевого самоврядування, фахових експертів, представників ЗМІ, громадськості. Проект ідентифікує цільові аудиторії реформи та працює з ними, навчаючи, інформуючи про хід та зміни, що відбуваються, створюючи умови для консультацій і діалогу. Проект запроваджує інформаційні канали для донесення бачення та ходу реформ, створює майданчики для регулярного спілкування органів державної влади і місцевого самоврядування зі ЗМІ та активною громадськістю. ПУЛЬС збирає і поширює успіхи децентралізаційної реформи та кращі практики місцевого самоврядування.

Останні новини

Воркшоп «Оцінка стану ягідних насаджень – ціль на урожай»

Плани на 2018 рік. Спільно з нашими партнерами ми

itPodillya 2018

Коли ви починаєте працювати в ІТ, як правило, вам

Інтенсивне стратегічне планування діяльності Астар

  В перший день літа в Агенції сталого розвитку

Перша сесія Школи тепличного господарства

Перша сесія Школи тепличного господарства відбулася 15 травня в