Місцевий економічний розвиток: опановуємо інструменти залучення коштів для громад

Місцевий економічний розвиток: опановуємо інструменти залучення коштів для громад

У п’ятницю, 7 квітня, у Хмельницькому в офісі Агенції сталого розвитку відбувся практикум для представників ОТГ на тему «Створення і організація діяльності інститутів розвитку громад». На практикумі були присутні представники ОТГ області, а також міст обласного значення.

Модератором заходу виступив Олег Демчук, консультант з місцевого економічного розвитку проекту «Пульс», що реалізується Хмельницьким регіональним відділенням Асоціації міст України в області. Він розпочав розмову із представниками громад із чіткого формулювання їхніх очікувань від зустрічі. В результаті простого моніторингу виявилось, що усі присутні мають різне бачення основних потреб, які забезпечать розвиток громад. Кимось були названі фінанси, іншими – мотивація, третіми – кадровий голод та ін. Але у процесі практикуму вдалося дійти до спільного розуміння того, з чого варто починати системний підхід до розвитку громад.

  

Консультанти ознайомили присутніх із практикою створення та функціонування агенцій місцевого розвитку, особливостями їхньої організації та принципами роботи. Окрім того, було запропоновано вивчити досвід інших, уже успішних громад області, зокрема, йшлося про Війтовецьку ОТГ, яка за рік має неабиякі досягнення.

Окрема розмова велася про силу об’єктивності і важливість системного всестороннього аудиту громади для її коректного розвитку. На прикладі Меджибізької ОТГ присутніх ознайомили із одним із варіантів проведення аналізу діяльності громади. Процес моніторингу зайняв 3 місяці, але вдалося порахувати все – від кількості яблунь в ОТГ до сітки витрат середньої сім’ї. Такий детальний аналіз дозволяє усвідомити свої проблеми, в той же час побачити власні ресурси, які раніше були прихованими або не враховувалися через свою незначущість.

У результаті зустрічі присутнім вдалося виробити уніфіковану формулу ефективного використання такого інструменту як Агенція місцевого розвитку для розвитку громад, що вкладається у 5 основних кроків:

  1. Підбір людей для роботи в АМР (розумні, ініціативні, зі знанням іноземних мов, креативні)
  2. Навчання працівників АМР ефективному створенню та менеджменту проектів
  3. Проведення комплексного аналізу ОТГ
  4. На основі аналізу та структури ресурсів – розробка стратегії розвитку громади
  5. На основі стратегії – тактичний покроковий план виконання стратегії на рік.

 

Останні новини

Воркшоп «Оцінка стану ягідних насаджень – ціль на урожай»

Плани на 2018 рік. Спільно з нашими партнерами ми

itPodillya 2018

Коли ви починаєте працювати в ІТ, як правило, вам

Інтенсивне стратегічне планування діяльності Астар

  В перший день літа в Агенції сталого розвитку

Перша сесія Школи тепличного господарства

Перша сесія Школи тепличного господарства відбулася 15 травня в